Annabelle Narodziny zła Online

Annabelle: Narodziny zła, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-10-17

Annabelle: Narodziny zła, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

Annabelle Narodziny zła Online

Annabelle Narodziny zła Online

Annabelle Narodziny zła Online

Lalkarz wraz z żoną przyjmują pod swój dach zakonnicę i dziewczynki z zamkniętego sierocińca.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

Annabelle Narodziny zła Online

Annabelle Narodziny zła Online

Annabelle Narodziny zła Online

Annabelle Narodziny zła Online

Annabelle Narodziny zła Online

Annabelle powraca! Kilka lat po tragicznej śmierci córeczki lalkarz i jego żona przyjmują pod swój dach zakonnicę i dziewczynki z sierocińca, które niedługo potem staną się celem opętanego dzieła rąk lalkarza – Annabelle.

Pół żartem, pół serio można by rzec, że nie przez przypadek Flanagan urodził się w osławionym miasteczku Salem, gdzie w 1692 roku spalono słynne czarownice. Reżyser przesiąkł najwyraźniej grozą od dziecka, bowiem dziś tworzy jedne z ciekawszych horrorów w Hollywood. Dowodem na to jest jego wersja historii o planszy Ouija, która od „Egzorcysty” pojawia się w horrorach jako jeden z ulubionych rekwizytów demonów. Drewniana zabawka firmy Hasbro służy rzekomo do niewinnych zabaw w wywoływanie duchów. Istnieje jednak wiele świadectw (ateiści mogą już zacząć się śmiać) mówiących o tragicznych duchowych konsekwencjach zabawy z tym kawałkiem drewna. Znani i poważni egzorcyści uczulają przed zabawą planszą, która jest jedną z najchętniej kupowanych rzeczy w dużych amerykańskich sieciówkach zabawkowych. Ks. Gary Thomas, na podstawie jego książki nakręcono „Rytuał” z Anthonym Hopkinsem, od lat przestrzega przed kontaktem z tym wynalazkiem. Jego zdaniem zabawa Ouija to „pukanie do drzwi królestwa, które jest poza zasięgiem wiedzy człowieka – jest to poza zasięgiem fizycznej natury ludzkiej egzystencji” To właśnie jest istota filmu „Ouija: Narodziny zła”, która umknęła twórcom dwóch poprzednich, słabiutkich filmów.

Po tragicznej śmierci męża Alice (Elizabeth Reaser) wraz z dwiema córkami Doris (Annalise Basso) i Liną (Lulu Wilson) zajmują się „wywoływaniem duchów”. Oszukują ludzi, którzy przychodzą do nich po pomoc, przekonując siebie wzajemnie, że w taki sposób wypełniają pustkę w ich sercach. Wszystkie są racjonalistkami cynicznie grającymi na uczuciach cierpiących po stracie bliskich osób. W jakimś stopniu leczą też własną traumę po śmierci kochanego mężczyzny. Gdy w ich ręce trafia plansza Ouija przekonują się jednak, że istnieje świat pozamaterialny. Świat, z którego do tej pory sobie kpiły. Zachwycone możliwością porozmawiania z ojcem i mężem, nie zdają sobie sprawy, że zostawiają otwarte drzwi do swojego świata. A jak wiemy z takiego zaproszenia Zło skorzysta zawsze.

Flanagan powoli buduje napięcie, unikając przy tym pułapek typowych dla tego rodzaju kina grozy. Nie epatuje tanimi trickami z wyskakującymi co chwila z cienia upiorami. Dba o nakreślenie osobowości postaci, tłumacząc ich podejście do przerażającej rzeczywistości. Umiejętnie rozgrywa akcję ciszą, grą świateł i pewnym prowadzeniem dobrego aktorskiego tercetu. Wszystko to jest ważniejsze niż popisy efektami specjalnymi. Amerykanin puszcza przy tym oko do fanów gatunku wyśmiewając, podobnie jak Craven w „Krzykach” oklepane zachowania bohaterów horrorów. Przepysznie miesza też kino grozy o demonicznych dzieciach z klasykami o egzorcyzmach.

Flanagan skupia się też na postaci ks Toma (Henry Thomas), który (jak większość księży katolickich w horrorach) heroicznie stawia czoła złu, ale uświadamia też czym kończy się igranie z siłami, których pochodzenia nie jesteśmy pewni. W końcu Hollywood dało jasny przekaz w sprawie zabawy planszą, opierając się na katolickiej wykładni demonologicznej. Przekaz tego horroru jest jasny: bez egzorcyzmów zło zdeptane nie będzie. Odrodzi się w ten czy inny sposób i znów nas zaatakuje. Dla nas smaczkiem będzie polski wątek, który jest kluczowy dla rozwoju akcji. To jednak wyłącznie jeden z wielu powodów, by ten solidny horror obejrzeć. I oczywiście nigdy nie bawić się przeklętą planszą…

Napisz odpowiedź!

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*