Belfer (2016) Odcinek 2, Sezon 1 do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-10-18

Belfer (2016) Odcinek 2, Sezon 1 do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Chyba najlepsze serial jaki powstał! Każdy go uwielbia oglądać! Niezmiernie przyciąga widzów!

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

Martwa dziewczyna zostaje znaleziona w małym mieście, tymczasem w liceum pojawia się nowy nauczyciel polskiego. Tak zaczyna się Belfer – jeden z najlepszych polskich seriali od lat.

Coś drgnęło. Niedawno chwaliłem pierwszy odcinek Artystów, który jesienią będzie można zobaczyć w TVP2, a tu już należy pochwalić kolejną jesienną premierę. O Belfrze słychać już od dawna – serial, który będzie można w październiku zobaczyć w Canal+, do tej pory chwalił się tylko plakatami czy krótkimi teaserami. Wreszcie można było zobaczyć pierwsze dwa odcinki (z dziesięciu) i jest naprawdę dobrze.

Maciek Stuhr rzadko pojawia się w serialach i trzeba przyznać, że naprawdę dobrze dobiera sobie tytuły – Glina czy Bez tajemnic były naprawdę dobrymi produkcjami. Teraz wraca w głównej roli i znowu wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z serialem naprawdę dobrym.

Belfer to małomiasteczkowy kryminał, który lekko kojarzy się od pierwszych minut z Miasteczkiem Twin Peaks czy Broadchurch, ale jest naszą autorską, polską produkcją. Skojarzenia dość szybko ulatują z głowy, gdy zaczynamy śledzić naprawdę wartką akcję i ciekawe postacie. To nie kolejny format czy klon zachodnich produkcji – tu naprawdę czuć polską prowincję, bohaterowie są wyrazistymi, mięsistymi postaciami (od jakże polskich policjantów po świetnie wymyśloną grupę licealistów), a z każdym kwadransem widzimy coraz więcej kryminalnych tropów czy zastanawiających powiązań pomiędzy różnymi postaciami.

Dwa odcinki zaprezentowane na pokazie jasno dowodzą, że nie jest to serial z mocnym pilotem i bez pomysłu czy siły na równie mocny ciąg dalszy. Na spotkaniu z twórcami po projekcji jednym z głównych tematów były prace nad scenariuszem. Trwały wiele miesięcy i polegały na szlifowaniu i szlifowaniu, i szlifowaniu… I to wreszcie widać. Tu po prostu wszystko działa i płynie. I chce się oglądać dalej, a w końcu o to chodzi w dobrych serialach.

Kiedy już mieli dobry scenariusz, zaprosili dobrego reżysera (Łukasz Palkowski – tak, ten od filmu Bogowie) oraz dobrego aktora (wspomniany już Maciek Stuhr) i obaj naprawdę dużo z siebie dali. Jeśli tylko kolejne odcinki utrzymają ten poziom – a tym razem jakoś naprawdę w to wierzę – to mamy serial, który jesienią może stać się jednym z naszych ulubionych. W końcu od lat czekamy, by w tym gronie znalazła się wreszcie jakaś krajowa produkcja.