Bracia Lumière Online

Bracia Lumière, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-10-17

Bracia Lumière, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

Bracia Lumière Online

Bracia Lumière Online

Bracia Lumière Online

W 1895 roku Louis i Auguste Lumière wymyślili kinematograf i nakręcili pierwsze w historii filmy, takie jak: „Wyjście robotników z fabryki” czy „Polewacz polany”. Z czasem, usprawniając pracę kamery, doskonaląc kompozycję kadru, wprowadzając duble i śmiało eksperymentując z efektami specjalnymi, położyli podwaliny pod dzisiejszą sztukę filmową. Spośród nakręconych przez nich ponad 1400 produkcji, Thierry Frémaux wybrał 114 obrazów, wśród których znalazły się klasyczne arcydzieła, jak i zaskakujące, nieznane dotychczas filmowe odkrycia. Wszystkie one – zrekonstruowane cyfrowo w jakości 4K – zostały zebrane dla uczczenia wspaniałego dziedzictwa braci Lumière.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

Bracia Lumière Online

Bracia Lumière Online

Bracia Lumière Online

Ludwik Lumiere (1864-1948) i August Lumiere (1862-1954) wynalazcy kinematografu. Dwaj synowie fabrykanta artykułów fotograficznych w Lyonie.
Mamy rok 1894, Ludwik i August uczestniczą w pokazie kineskopu Edisona następnie podejmują się pracy nad jego udoskonaleniem.
13 II 1895 opatentowali kinematograf i kamerę, oparte na skokowym przesuwie taśmy za pomocą chwytaka umożliwiającego utrzymanie tempa projekcji.
Pierwszy film pt. ,,Wyjście robotników z fabryki Lumiere w Lyonie” trwał dwie minuty.
W Paryżu 28 XII 1895 odbył się pierwszy pokaz publiczny płatny, od którego liczy się historię kina. Pokazywane filmy to ,,Wyjście robotników z fabryki ” ,, Przyjazd pociągu ” ,, Kąpiel w morzu ” ,, Śniadanie dziecka ” ,, Oblany ogrodnik”. Wpływ z pierwszego przedstawienia wyniósł trzydzieści trzy franki, trzy tygodnie później dzienny utarg sięgał 2500 franków. Jeden seans trwał ok. 20 min. Pokazywano 10 filmów. W Polsce pierwszy pokaz odbył się 14 XI 1896 roku w teatrze Miejskim (dziś teatr im. Jana Słowackiego) w Krakowie.
Pierwsi widzowie różnie reagowali na film ,,Przejazd pociągu” film ten pokazywał zbliżającą się lokomotywę. Nie którzy uciekali z sali kinowej lub słychać było piski przerażenia.
Początkowo filmy realizował sam Ludwik Lumiere, od 1896 zatrudnił operatorów E.Promio i F.Mesguiche dokonujących zdjęć w różnych krajach świata. Około roku 1900 L.Lumiere wycofał się z produkcji filmów i poświęcił się produkcji papierów fotograficznych, aparatów i taśmy filmowej.
Partnerem dla literatury stał się film, którego dzieje należy podzielić na dwa etapy:
I Rozwój filmu niemego
II rozwój filmu dźwiękowego.

Napisz odpowiedź!

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*