Dwie kobiety Online

Dwie kobiety, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-09-22

Dwie kobiety, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

Dwie kobiety Online

Dwie kobiety Online

Dwie kobiety Online

Do Claire, która wiedzie spokojne życie, dzwoni starsza kobieta. Okazuje się, że była kiedyś kochanką jej ojca.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

Dwie kobiety Online

Dwie kobiety Online

Dwie kobiety Online

Dwie kobiety Online

Dwie kobiety Online

Claire, samotna matka przed pięćdziesiątką, wiedzie nudne, monotonne życie. Każdy kolejny dzień niczym nie różni się od poprzedniego. Wszystko zmienia się w momencie, gdy bohaterka odbiera telefon od Beatrice, siedemdziesięcioparoletniej kobiety, która kilka dekad temu była kochanką jej ojca. Szybko okazuje się, że Beatrice jest całkowitym przeciwieństwem Claire, ale obie panie łączy o wiele więcej, niż mogłyby przypuszczać…

Nigdy nie będzie za dużo kina wiwatującego „girls support girls”. O relacji, z przeszłością utrudniającą budowanie kontaktu w teraźniejszości, dwóch kobiet, w różnych momentach swojego życia, opowiada film Dwie kobiety. To czuła, nigdzie nie spiesząca się produkcja, za której doładowanie i budowanie historii odpowiadają bohaterowie, a właściwie przede wszystkim – bohaterki. Między nimi różnie jest, ale z filmem jest naprawdę skromnie i refleksyjnie wybornie.

Claire, samotnie wychowuje syna, będąc częściej w pracy, niż poza nią. Jest położną, a jej życie składa się z rytuałów, które sugerują że w jej życiu brakuje zasilania – jej codzienność nie ma charakternych barw. Ona również wydaje się jakby żyła z przyzwyczajenia i nie celowała już w żadną przygodę. Ta sama się do niej nagle odezwie. Kiedy zadzwoni do niej pewna kobieta, której nawet nie zna.

Beatrice okazuje się, że była kochanką nieżyjącego już ojca Claire. Trudno o kontakt w takich okolicznościach, kiedy nasza bohaterka rozmawia z osobą, która zniszczyła małżeństwo jej rodziców. Start kończy się falstartem – nie jest łatwo. Okazuje się, że Beatrice jest po siedemdziesiątce, poważnie choruje, jednak nie ma w niej rezygnacji, a raczej frustracja swoim stanem zdrowotnym. Musi zwolnić, zmienić tryb życia, a ten zdecydowanie nie przypomina dnia świstaka Claire przez cały tydzień, co tydzień. Beatrice uwielbia wino, papierosy, kolacje, nowe doświadczenia i relacje – ma apetyt.
Ich relacja po długim obwąchiwaniu się i niezrozumieniu, potrzebie zasklepienia się ran przeszłości, zaczyna dojrzewać do wzajemnych inspiracji. Claire uczy się, jak gdyby na nowo w życiu oddychać, pełną piersią, bez wzroku wbitego w ziemię, a uczy ją tego poważnie chora i ta, która powinna tracić nadzieje – Beatrice. Natomiast nasza bohaterka opiekuje się, pilnuje kochanki swojego ojca, podaje jej leki, potem rękę, na końcu serce. Dzieli je wiele, ale łączyć zaczyna więcej i to przechyla szalę.
To nie jest film prostych chwytów, gdzie na pstryknięcie palcami perspektywa się zmienia, mamy karty rozdane, talie odsłonięte. Czujemy pewien ciężar zmian bohaterek, ich wzajemne podchody i wysiłek jakim jest zaufanie drugiej osobie. A każda z nich ma z tym problem. Jednocześnie to Dwie kobiety przypominają, że wszystko trwa dopóki sam tego chcesz. Można mieć zawroty głowy, a mieć siłę przyprawiać o nie innych swoim łobuzerskim charakterem, a można być fizycznie zdrowym, ale zblokowanym, by wykonywać inne ruchy, niż te niezbędne w życiu do egzystencji. Nie ma tutaj wykoncypowanej dramaturgii, przerysowanych emocji, a całkowita koncentracja na relacjach i tym jakim potężnym środkiem pobudzającym są – reszta przy tym to placebo. I wcale nie jest do tego niezbędny mężczyzna, chociaż pojawia się w tej historii, ale to obraz pokazujący jak wiele może dać kobieta kobiecie.

Dwie kobiety to film z bijącym sercem, gdzie czujemy jego pracę, ale też nie bije w rytmie nam nieznanym w kinie. To bezpośrednie, ale elegancko opowiadające kino o dojrzałości, uroczo powątpiewające w potrzebę jej obecności całą dobę w naszym życiu. Czasami warto zmienić miejsce w życiu z kierowcy i zostać pasażerem.

Napisz odpowiedź!

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*