Firmowa Gwiazdka film do obejrzenia, czy ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-09-19

Firmowa Gwiazdka film do obejrzenia, czy ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

Firmowa Gwiazdka Online

Firmowa Gwiazdka Online

Firmowa Gwiazdka Online

Firmowa impreza przedświąteczna wymyka się spod kontroli.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

Firmowa Gwiazdka Online

Firmowa Gwiazdka Online

Firmowa Gwiazdka Online

Firmowa Gwiazdka Online

Firmowa Gwiazdka Online

Firmowa impreza gwiazdkowa zwana popularnie „śledzikiem” to nieodłączna część miejskiego rytuału bożonarodzeniowego. Nierzadko dzieją się tam rzeczy, na których widok święty Mikołaj posiwiałby do reszty. Niejeden po takiej imprezie obudził się w miejscu przypominającym stajenkę, niejedna po 9 miesiącach próbowała sobie przypomnieć jak doszło do tego „niepokalanego poczęcia”. Zobaczcie co się stanie, gdy niezapowiedziana firmowa impreza świąteczna wymknie się spod kontroli, śledzik pójdzie na dno, klękające bydlęta przemówią ludzkim głosem, a pracownicy pewnej szanowanej firmy tak przegną choinkę, że igły będą sobie wyjmować z różnych części ciała, aż do Wielkanocy.

„Misja: Gwiazda” to film przeznaczony dla starszych dzieci i nastolatków (w wieku 9-15 lat). Opowiada historię dwojga bohaterów: Karla i Sawsan, których losy stykają się w jednej z kopenhaskich szkół. Karl ma dwanaście lat, urodził się i mieszkał dotychczas w niewielkiej, rybackiej miejscowości na Jutlandii. Do Kopenhagi nie chciał się przeprowadzić, ale musiał zamieszkać tam razem z mamą, która zmieniła miejsce pracy. Karl jest nowy i czuje się obco i samotnie w wielokulturowej społeczności kopenhaskiej dzielnicy i szkoły. Tęskni za dziadkami, za swoim dotychczasowym, spokojnym życiem. Sawsan jest śmiałą dziewczynką, muzułmanką urodzoną w Danii. Jej rodzina pochodzi z Turcji. To właśnie ona pierwsza oprowadza Karla po nowej szkole. Z czasem dzieci zaprzyjaźniają się ze sobą, odkrywając, że łączy ich wspólna pasja do komponowania i wykonywania muzyki. Sawsan świetnie śpiewa, gra też na gitarze, a Karl lubi miksować utwory. Ten duet połączy pewna misja. Sawsan bierze udział w przesłuchaniu w programie „Gwiazdy MPG” – muzycznym talent show dla dzieci. Ojciec dziewczynki jest przeciwny uczestnictwu córki w tym projekcie i nie wyobraża sobie, by miała ona występować na scenie. Sawsan przechodzi do kolejnego etapu konkursu. Problem w tym, że odbędzie się on w Herning na Jutlandii. Karl i Sawsan postanawiają wyruszyć w podróży bez wiedzy i zgody rodziców. Ktoś z rodziny Sawsan, po kim nigdy by się tego nie spodziewała, stanie po jej stronie. Na drodze do spełnienia marzenia piętrzyć się będą liczne przeszkody.

Film „Misja: Gwiazda” opowiada o poczuciu osamotnienia i niezrozumienia, silnej więzi przyjaźni pomimo licznych różnic kulturowych i dzięki wspólnej pasji, dążeniu do celu, do spełnienia marzeń pomimo przeciwności. Sawsan przeciwstawia się woli ojca, tradycyjnym wzorcom, którym on jest wierny. Karl nie informuje mamy o swoich planach. Para dzieciaków, pomimo swego buntu i niezbyt odpowiedzialnego zachowania, wzbudza sympatię widzów, którzy dają się wciągnąć w tę historię i trzymają kciuki za powodzenie misji. Pewnym minusem filmu jest dubbing, któremu brakuje tempa i ekspresji. „Misja: Gwiazda” ma sporo walorów i niesie optymistyczne przesłanie. Film został gorąco przyjęty przez publiczność podczas Berlinale 2014.