Głusza (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-10-20

Głusza (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

Głusza Online

Głusza Online

Głusza Online

Filmu tego nie należy mylić z disneyowskim musicalem Into the Woods (Tajemnice lasu). Akcja Into the Forest dzieje się w niedalekiej przyszłości. Główne bohaterki to dwie siostry mieszkające razem w odległym lesie. Pewnego razu odkrywają, że otaczający je świat jest na skraju apokalipsy. Znając jedynie plotki, starają się odeprzeć intruzów, choroby, samotność i przenikliwy głód. Do heroicznej walki zmusza je ich wola życia.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

Głusza Online

Głusza Online

Głusza Online

Głusza Online

Idealne dla: tych, którzy lubią się bać tego, co niewidoczne oraz osób, które nie potrafią wyobrazić sobie świata bez internetu i prądu

Nowoczesny dom w pięknym, ale dzikim lesie w Kolumbii Brytyjskiej na zachodnim wybrzeżu Kanady. Do najbliższego miasta są trzy dni drogi pieszo. W takim miejscu żyje ojciec i jego dwie córki. Starsza z nich, Eva (Evan Rachel Wood), jest tancerką, która nabawiła się kontuzji w kluczowym momencie – podczas walki o prestiżowe stypendium. Młodsza, Nell (Ellen Page), buntuje się przeciwko mieszkaniu na odludziu – wolałaby spędzać więcej czasu z rówieśnikami.

To właśnie dzięki Nell dowiadujemy się, że akcja „Into the Forest” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Dziewczyna przygotowuje się do egzaminu za pomocą specjalnej aplikacji. Kiedy następuje przerwa w dostawie prądu, ojciec przypomina, że kiedyś nauka była możliwa wyłącznie z czegoś takiego jak książki, co jednak w przedstawionym świecie jest już przeżytkiem.

Sprawa początkowo wygląda niewinnie. W końcu jesteśmy w miejscu, w którym przysłowiowe wrony mają pętlę, dlatego takie awarie nie powinny być niczym zaskakującym. Rodzina jest zresztą na to przygotowana, posiada dodatkowy agregat prądotwórczy. W mediach zaczynają jednak pojawiać się niepokojące przekazy, że takie incydenty zdarzają się w całym kraju i bez prądu jest coraz więcej ludzi. Czy tylko w Kanadzie i Ameryce? W pewnym momencie znika sygnał radiowy. Od tej pory bohaterowie są zdani wyłącznie na strzępki informacji zasłyszane w miasteczku i resztki zapasów.

Patricia Rozema bardzo szybko sprowadza akcję do relacji dwóch sióstr, które w ekstremalnych warunkach muszą walczyć o przetrwanie. Głównym zagrożeniem wcale nie okazuje się głód, ale brak moralnych zahamowań u osób, które znalazły się w obliczu realnego upadku świata, jaki dotychczas znały. Obie bohaterki, choć złączone więzami krwi, prezentują skrajne zestawy charakterów. Eva i Nell uświadamiają sobie, nie bez przeszkód, że nie mogą już pozwolić sobie na kłótnie. Ellen Page wielokrotnie mogła już wykazać się zarówno w kinie niezależnym, jak i głównego nurtu. Dlatego moją szczególną uwagę zwróciła Evan Rachel Wood, która rzadko ma okazję do zaprezentowania swojego talentu. A ten, jak dowiodła w „Into the Forest”, niezaprzeczalnie posiada.

Post-apokaliptyczne wątki są naznaczone w filmie najsubtelniej jak się da. Mimo to w wielu momentach można poczuć strach przeszywający aż do szpiku kości. Przeżyliśmy wiele „końców świata”, w tym ten najbardziej spektakularny z 2012 roku, a ja przy takich okolicznościach zawsze powtarzałam, że prawdziwy koniec świata nadejdzie, gdy odetną nas od prądu i internetu. Może dlatego właśnie „Into the Forest” przeraża zdecydowanie bardziej niż filmowe opowieści o epidemii śmiercionośnego wirusa czy inwazji zombie – pokazuje bowiem bardzo realne zagrożenie, na które nie ma praktycznie antidotum.