Habit i zbroja Online

Habit i zbroja, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-10-17

Habit i zbroja, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

Habit i zbroja Online

Habit i zbroja Online

Habit i zbroja Online

Film przedstawia dzieje Państwa Zakonnego i Rzeczpospolitej Obojga Narodów jak gigantyczną grę strategiczną, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne i ścierają emocje aktorów historii. Scenariusz obejmuje 300 lat, od XII do XVI wieku. Pokazuje powstanie Zakonu NMP Domu Niemieckiego w Palestynie, a następnie kolonizację ziem pruskich nad Bałtykiem i budowę Państwa Zakonnego oraz okres jego prosperity. Dalej film przedstawia wielką wojnę Zakonu z Rzeczpospolitą w XV wieku, w tym bitwę pod Grunwaldem (1410). Historię kończy likwidacja Państwa Zakonnego na mocy II Pokoju Toruńskiego (1466) i akces jego mieszkańców do Rzeczpospolitej Obojga Narodów w tzw. Hołdzie Pruskim.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

Habit i zbroja Online

Habit i zbroja Online

Habit i zbroja Online

Toruń dołączył do miast partnerskich produkcji filmu dokumentalnego „Habit i zbroja”. To oznacza, że historia zakonu krzyżackiego zostanie przedstawiona również w plenerach naszego miasta

Od 2009 roku trwa produkcja filmu dokumentalnego „Habit i zbroja”. Scenariusz Pawła Pitery i Jana Wróbla opowiada kompletną historię Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie (tzw. zakon krzyżacki). Film ma być fabularyzowanym, pełnometrażowym dokumentem z elementami animowanymi. Za produkcje, w tym dofinansowanie, odpowiadają aż trzy państwa: Polska, Litwa oraz Niemcy. „Habit i zbroja” wejdzie do kin prawdopodobnie w kwietniu przyszłego roku.

Skoro mowa o historii zakonu krzyżackiego, to nie może zabraknąć wątku naszego miasta. Toruń bowiem został założony przez Krzyżaków i przez długi czas był jednym z głównych miast zakonu. W 1230 roku grupa pięciu Krzyżaków, na czele z Hermanem von Balkiem, ulokowała się na lewym brzegu Wisły, zajmując darowany przez Konrada Mazowieckiego zamek w Nieszawie, a w 1231 roku przeprawiła się przez prawy brzeg Wisły. Toruń wraz z Chełmnem uzyskał prawa miejskie 28. grudnia 1233 roku. Miasto zostało włączone do Rzeczypospolitej dopiero w 1466 roku na mocy postanowień drugiego pokoju toruńskiego, kończącego wojnę XIII-letnią.

Za lokowanie produktu i bycie głównym partnerem dokumentu miasto zapłaci 350 tysięcy złotych. W filmie o prócz Torunia zobaczymy jeszcze Malbork, Gniew czy Pelplin. Premiera nowego filmu Pawła Pitery odbędzie się w Toruniu!

2 komentarze do Habit i zbroja, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

  • Download Jav Online Free - JavPlay  pisze:

    My family every time say that I am wasting my time here at
    web, except I know I am getting knowledge all the time by reading such good posts.

  • Download Jav Online Free - JavPlay  pisze:

    Very nice article, just what I wanted to find.

Napisz odpowiedź!

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*