Happy Death Day Online

Happy Death Day, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-08-18

Happy Death Day, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

Happy Death Day Online

Happy Death Day Online

Happy Death Day Online

Tree Gelbman musi dowiedzieć się, kto jest jej zabójcą, aby przestać przeżywać swoje ostatnie urodziny każdego dnia.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

Happy Death Day Online

Happy Death Day Online

Happy Death Day Online

Happy Death Day Online

Schemat powtarzającego się dnia znamy z takich filmów jak Dzień świstaka i Na skraju jutra. Happy Death Day przenosi go do horroru.

Bohaterką Happy Death Day jest studentka (Jessica Rothe), która ciągle przeżywa dzień swojego morderstwa. Za każdym razem ginie odkrywając nowe informacje o tożsamości swojego zabójcy. Nie wie jednak, dlaczego ten dzień wciąż się jej powtarza.

Za kamerą stoi Christopher Landon (Paranormal Activity: Naznaczeni) Scott Lobdell i Landon są autorami scenariusza. W obsadzie są także Israel Broussard, Ruby Modine, Rachel Matthews, Charles Aitken, Jason Bayle, Phi Vu i Donna Duplantier.

Wytwórnie Universal Pictures i Blumhouse Productions opublikowały w sieci pełny zwiastun swojego nowego filmu, którym jest obraz grozy zatytułowany Happy Death Day! Serdecznie zapraszamy do oglądania.

Blumhouse (Split, Uciekaj!, Whiplash) wyprodukował oryginalny i szokujący thriller, którego główną bohaterką jest studentka college’u (Jessica Rothe, La La Land). Dziewczyna wpada w przerażającą pętlę czasową, w związku z czym na okrągło przeżywa dzień swojego morderstwa. Aby wydostać się z tej niekomfortowej sytuacji, bohaterka zmuszona jest odkryć tożsamość własnego oprawcy poprzez poznanie zaskakujących szczegółów na temat otaczających ją ludzi.

Produkcję zatytułowaną Happy Death Day wyreżyserował Christopher Landon (Paranormal Activity: Naznaczeni) na podstawie scenariusza współtworzonego przez niego samego z autorem komiksów – Scottem Lobdellem. W obsadzie obrazu grozy pojawią się również: Israel Broussard, Ruby Modine, Rachel Matthews, Charles Aitken, Jason Bayle, Phi Vu i Donna Duplantier.

Znacie to uczucie? Budzicie się i wszystko wydaje się dokładnie takie samo jak dzień wcześniej. Drodze do pracy, uczelni bądź innym rutynowym obowiązkom towarzyszy zatem nieprzyjemne uczucie déjà vu, które okazjonalnie potrafi zepsuć nawet wasze własne urodziny, które być może świętowaliście jeszcze poprzedniego wieczora. No a potem ktoś was zabija – i bynajmniej nie jest to kac…

Tak mniej więcej prezentuje się fabuła kolejnego nadchodzącego straszaka zza oceanu, z premierą zaplanowaną na jesień tego roku. Brzmi znajomo? Jasne, bo u podstaw leży dokładnie to samo rozwiązanie, za które pokochano niegdyś Dzień świstaka. Potem zresztą kino nieraz sięgało po założenie przeżywania tego samego dnia raz za razem – ostatnio chociażby w Na skraju jutra oraz w nieco skondensowanej wersji w Kodzie nieśmiertelności. Wszystkie te przykłady w takim czy innym stopniu reprezentują kino fantastyczne. Teraz przyszedł czas na osadzenie dobrze sprawdzonej formuły w ramy horrorowe, acz podlane, mimo wszystko, wyraźnie komediowym sosem. Przekonuje nas o tym zwiastun Happy Death Day – bo tak brzmi tytuł filmu – trailer którego niedawno zadebiutował w sieci.

Trzeba przyznać, że wygląda to całkiem smakowicie, nie tylko przez wzgląd na wspomniany wcześniej myk, na który zawsze fajnie się patrzy na dużym ekranie. Choć to jedynie krótki montaż wybranych scen z filmu, ma on klimat i całkiem zgrabnie łączy niepokój z lekkim dystansem do sprawy. Czy takie połączenie sprawdzi się w pełnym metrażu, czas pokaże. Już teraz jednak można być pewnym, że przynajmniej morderca o twarzy dziecka dołączy do kanonu innych zamaskowanych psychopatów, których widok nie jest łatwo wyprzeć z pamięci. Zresztą tenże pomysł znakomicie oddaje słodko-gorzką atmosferę zapowiadanej produkcji, premiera której odbyć się ma w… piątek trzynastego (października).

Jeśli w tym miejscu pomyśleliście również o Uciekaj!, czyli innym tegorocznym hicie, który łączył w sobie pastisz, satyrę i jak najbardziej poważne wątki, to nie bez związku. Za oba te filmy odpowiada bowiem Blumhouse Productions, czyli firma specjalizująca się z kinie grozy. Reżyserem jest natomiast Christopher Landon, który ma na koncie z jednej strony serię Paranormal Activity, a z drugiej zgrywę Łowcy zombie (org. Scouts Guide to the Zombie Apocalypse). Także i operator, Toby Oliver, ma za sobą niejeden straszak (wyżej wymienione Uciekaj! to też jego robota).

Pozostaje jedynie liczyć, że i wcielająca się w główną bohaterkę Jessica Rothe nie zawiedzie – dla znanej z drugiego planu La La Land młodziutkiej aktorki będzie to tak naprawdę pierwszy poważny sprawdzian w roli wiodącej, niosącej dodatkowo na swoich barkach wszystkie emocje historii. Czy da radę? O tym przekonamy się już za kilka miesięcy, być może także i w Polsce (acz na chwilę obecną nie ma oficjalnych informacji o tym, ani też tłumaczenia tytułu). Nie ulega jednak wątpliwości, że ma wszystkie potrzebne ku temu rzeczy na miejscu i również w tej kwestii będzie na co popatrzeć.

Napisz odpowiedź!

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*