Konwój (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-10-21

Konwój (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

Konwój Online

Konwój Online

W jednym z największych aresztów śledczych, kierowanym przez dyrektora Nowackiego (Janusz Gajos), dochodzi do zabójstwa więźnia. Rozpoczyna się śledztwo. Na przesłuchanie zostaje wezwany sierżant Berg (Przemysław Bluszcz), jeden z uczestników konwoju sprzed dwóch lat, o którego przebiegu nikt nigdy nie chciał opowiadać, a który może mieć coś wspólnego z popełnioną zbrodnią. Mimo zmowy milczenia, dociekliwy prokurator (Łukasz Lewandowski) zaczyna stopniowo odkrywać szokującą prawdę…

Konwój, dowodzony przez sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz), transportował przestępcę, pseudonim Nauczyciel (Ireneusz Czop), oskarżonego o zamordowanie dwóch funkcjonariuszy służby więziennej i ich rodzin. Więzień został uznany za niepoczytalnego i skierowano go do szpitala psychiatrycznego. Nie wszyscy pogodzili się z takim scenariuszem…

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

Konwój Online

Konwój Online

Konwój Online

Konwój Online

Kierowca ciężarówki Martin Penwald zwany Gumowym Kaczorem (ang. Rubber Duck) popada w konflikt z szeryfem Lylem Wallacem. Rozpoczyna ucieczkę, do której dołączają kolejni kierowcy powiadamiani przez CB radio, tworząc tytułowy konwój.

Inspiracją do nakręcenia filmu była piosenka country – Convoy z 1975 C.W. McCalla i Chipa Davisa. Jego produkcję rozpoczęto w 1977, kiedy CB radia przeżywały w USA szczyt popularności. Prawie wszystkie zdjęcia zrealizowano w Nowym Meksyku.

Słynna scena na moście, gdzie wybucha ostrzeliwana przez Gwardię Narodową ciężarówka Kaczora, została nakręcona w Needles w Kalifornii nad rzeką Kolorado. Nad bezpieczeństwem tych scen czuwała straż pożarna z Needles.

W czasie realizacji zdjęć reżyser Sam Peckinpah zmagał się z alkoholizmem i uzależnieniem od narkotyków. Jego cztery poprzednie filmy, Krzyż Żelazny (1977), Elita zabójców (1975), Dajcie mi głowę Alfredo Garcii (1974) i Pat Garrett i Billy Kid (1973) nie odniosły zbyt wielkich sukcesów kasowych, dlatego reżyser potrzebował przeboju. Niezadowolony ze scenariusza napisanego przez B.W.L. Nortona, próbował zachęcić aktorów do jego przerobienia i improwizacji dialogów. Później usiłował nadać filmowi nowy wymiar, dodając parę czarnych aktorów jako członków konwoju. Kłopoty zdrowotne Peckinpaha dodatkowo utrudniały produkcję, więc na drugiego reżysera wyznaczono jego przyjaciela i aktora Jamesa Coburna, który nakręcił większą część filmu.

Zdjęcia zakończyły się 11 dni po wyznaczonym terminie, a koszt filmu wyniósł 200 milionów dolarów, czyli dwa razy więcej niż pierwotnie zakładano. Niespodziewanie Konwój przyniósł 45 milionów dolarów zysku i był najbardziej dochodowym filmem w karierze Peckinpaha. Reputacja reżysera została poważnie nadszarpnięta przez pogłoski o jego nałogach. W 1983 nakręcił jeszcze Weekend Ostermana, a rok później zmarł.