Louise nad morzem Online

Louise nad morzem, Dubbing PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-09-22

Louise nad morzem, Dubbing PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

Louise nad morzem Online

Louise nad morzem Online

Louise nad morzem Online

Louise, starsza pani, zostaje na peronie w nadmorskim kurorcie po tym jak ostatni pociąg w okresie wakacyjnym opuścił stację.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

Louise nad morzem Online

Louise nad morzem Online

Louise nad morzem Online

Louise, starsza pani, nie zdąża na ostatni pociąg, który w okresie wakacyjnym opuścił stację. Nie poddając się panice, nieustraszona Louise decyduje się zostać, niezależnie od tego co ją czeka. A jest to wiele niebezpiecznych czynników: złe warunki pogodowe, obfite opady, wysokie fale. Czy w tych niesprzyjających okolicznościach pani Louise uda się przetrwać?

Od 7 do 13 lipca tego roku odbyła się 10. edycja festiwalu Animator. Jak co roku przez te kilka dni w Poznaniu można było zobaczyć wiele filmów animowanych, tradycyjnie podzielonych na różne bloki tematyczne – od tych typowo dziecięcych po seanse wyłącznie dla dorosłych. I tak między innymi przypomniano po raz kolejny ,,Proszę słonia”, przedpremierowo pokazano ,,Niedoparki” oraz liczne krótkie metraże. Podczas gdy młodsi mogli obejrzeć ,,Kota Rudolfa”, dla widzów pełnoletnich przewidziano kultowego ,,Kota Fritza”, anime ,,Perfect blue” czy ,,Seul station” Sang-ho Yeona (autora późniejszego ,,Zombie Express”). Najistotniejsze były jednak oczywiście pokazy konkursowe.

Spośród 49 rywalizujących krótkometrażówek zwyciężył ,,A Dad” Austriaka Roberta Cambrinusa. Kolejne miejsca zajął Dennis Tupicoff z filmem ,,Ja na zdjęciu” oraz Tom Schroeder, autor ,,Lotu wróbla”. Polskim akcentem była nagroda specjalna, przyznawana przez Stowarzyszenia Filmowców Polskich, która bez zaskoczeń trafiła do Renaty Gąsiorowskiej za ,,Cipkę”. Jeśli chodzi o długi metraż, w konkursie walczyło jedynie 5 tytułów, spośród których najlepszym okazał się ,,Window Horses” Ann Marie Fleming. Nagrody publiczności powędrowały z kolei do ,,Dzięki uprzejmości artysty” Piotra Bosackiego oraz ,,Louise nad morzem” Jean-François Laguionie (w polskich kinach od 8 września tego roku).

Jednak cóż to by był za festiwal, gdyby nie oferował nic ponad filmy! Animator jak zwykle nie pozostał w tym względzie w tyle i zaoferował całą gamę wydarzeń – pokazy z muzyką na żywo, koncert, spektakl audiowizualny, spotkania z twórcami (również masterclass), warsztaty dla dzieci oraz konferencję naukową. W tym ostatnim miałem swój mały udział, bowiem prowadziłem jeden z kilku paneli – dotyczący krytyki politycznej i społecznej w filmie animowanym.

W ogóle kwestie polityczne były na tegorocznym Animatorze jawnie istotne i już sam plakat (autorstwa Phila Mulloya; swoją drogą niebywale piękny) sugerował, że choćby często wzmiankowani ostatnio imigranci będą jednym z ważniejszych tematów. Nie spodobało się to m.in. Piotrowi Bernatowiczowi, który na łamach prawicowej Gazety Polskiej określił bez ogródek Animatora ,,upadkiem kultury”. Dobrze, że pan Bernatowicz (w tym samym piśmie oburzający się na festiwal Malta) nie zawitał na retrospektywę Signe Baumane, której filmy za punkt centralny obierają seks i dość frywolne do niego podejście. Jaka pamfletyczna relacja mogłaby powstać, gdyby usłyszał pierwsze z pytań po pokazie, zadane publiczności przez reżyserkę w ramach konkursu, w którym do zdobycia były podpisane plakaty. Nawiązując do treści jednej ze swoich etiud, zapytała o swój ulubiony rodzaj penisa. Niesamowicie pozytywna postać.

Mając w pamięci ubiegłoroczną edycję, mogę w ciemno stwierdzić, że najwięcej podczas festiwalu działo się w klubie festiwalowym. To tam odbył się koncert Kobiety z wydm, kinaManual & PinParku, spektakl audiowizualny ,,Big Nazo”, wszystkie pokazy kina dla dorosłych oraz afterparty. Jako, że w tym roku bardzo krótko gościłem na festiwalu, trudno mi określić, czy rzeczywiście tak było – więc jeśli Was tam nie było, żałujcie i koniecznie przybądźcie za rok.

Napisz odpowiedź!

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*