Małżeńskie porachunki, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-09-19

Małżeńskie porachunki, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

Małżeńskie porachunki Online

Małżeńskie porachunki Online

Małżeńskie porachunki Online

SPRAWDŹCIE RÓWNIEŻ NA:

Małżeńskie porachunki Online

Małżeńskie porachunki Online

Małżeńskie porachunki Online

Małżeńskie porachunki Online

Małżeńskie porachunki Online

Mariolka jest załamana – wciąż nie wie co dzieje się z mężem. Kiedy widzi w szpitalu Bartosza robiącego reportaż o interesach biznesmena, wybucha. Przedstawia się przed kamerą jako pani Korzycka i straszy, że oskarży dziennikarza o zniesławienie. Patrycja musi oddać dostawcom kliniki niespłacony sprzęt i pokryć pensje robotników – to ostatnie robi z prywatnych pieniędzy. Tymczasem w szpitalu pojawia się nowy księgowy Korzyckiego. Mówi Mariolce, że jeśli przyjmie darowiznę od męża, klinika, na konto której biznesmen przelał wszystkie pieniądze, będzie należała do niej. Salowa zdaje sobie jednak sprawę, że mąż zaplanował to już przed ślubem i odmawia. W efekcie księgowy, próbując wpłynąć na dziewczynę, prosi o pomoc Patrycję. Karetka przywozi mężczyznę z raną kłuta brzucha i pobitą kobietę – Marię. Gdy szpital odwiedza Ojciec Mateusz, który opiekował się Marią w schronisku dla maltretowanych kobiet okazuje się, że kobieta broniła dzieci przed pijanym mężem. Lekarzom nie udaje się uratować rannego. W efekcie w Leśnej Górze zjawia się policjantka Elwira: Maria odpowie za zabójstwo w afekcie. Lena być może wróci do Leśnej Góry: Tretter ma wolny etat sanitariuszki w karetce.

„Anatomia zemsty” miała powstać już 30 lat temu. Wówczas gwiazdą produkcji miała być Diane Keaton. Tak się jednak nie stało. W wersji z 2014 roku zastąpiła ją Jennifer Aniston, jednak akcję umieszczono w latach 80. XX wieku, zgodnie z książkowym oryginałem autorstwa Elmore’a Leonarda. Akcja skupia się na grupie porywaczy, którzy uprowadzają żonę zamożnego Amerykanina. Kiedy nie otrzymują okupu, rozwścieczona kobieta przejmuje pałeczkę i próbuje zemścić się na skąpym mężu. Taka zmiana służy twórcom nie tylko jako scenariuszowa wolta, ale też zabawa kinem gatunkowym. Wprowadza bowiem w typowo męski świat pierwiastek kobiecy, odczarowując tym samym dość mizoginiczne kino kryminalne. Całość tworzy sympatyczne, ale mało porywające widowisko, z charakterystycznymi postaciami, które działają osobno, ale już niekoniecznie lepią się w widowiskową całość. „Anatomia zemsty” ma też kilka zgrabnych żartów słownych i gagów, ale ani jedne, ani drugie nie wywołują salw śmiechu tylko, co najwyżej, chwilowy uśmiech. I taka właśnie jest temperatura tego filmu: pokojowa, z chwilowymi tylko tendencjami do podskoczenia o jeden lub dwa stopnie na termometrze odmierzającym emocje widzów.