Marsz pingwinów: Przygoda na krańcu świata Online

Marsz pingwinów: Przygoda na krańcu świata, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-10-17

Marsz pingwinów: Przygoda na krańcu świata, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

Marsz pingwinów: Przygoda na krańcu świata Online

Marsz pingwinów: Przygoda na krańcu świata Online

Marsz pingwinów: Przygoda na krańcu świata Online

Pokryta lodem Antarktyka tętni życiem. Młody pingwin przygotowuje się na swoją pierwszą w życiu wielką wędrówkę. Tajemniczy instynkt prowadzi te niezwykłe ptaki w nieznaną podróż, która potrwa dziesiątki dni. Pod czujną opieką swojego 45-letniego opiekuna ze stada rozpoczyna się największa przygoda życia niedoświadczonego pingwina. Kamery będą bacznie śledzić uważnie jego zmagania, wątpliwości oraz wielkie wyzwania, jakie czekają go podczas wędrówki.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

Marsz pingwinów: Przygoda na krańcu świata Online

Marsz pingwinów: Przygoda na krańcu świata Online

Marsz pingwinów: Przygoda na krańcu świata Online

Każdej zimy, po bezdrożach lodowatej pustyni Antarktyki, najbardziej niegościnnego miejsca na ziemi, od tysięcy lat obywa się ta sama wędrówka. Setki pingwinów cesarskich opuszczają bezpieczny, błękitny ocean i wspinają się po zmrożonym śniegu, by rozpocząć długą podróż do rejonów, w których nie ma śladów jakiegokolwiek życia. Prowadzone przez instynkt i Krzyż Południa, idą co roku w to samo miejsce, by po serii tańców godowych, przy dźwiękach ekstatycznych pieśni połączyć się w monogamiczne pary i zostać rodzicami. Film nominowany do Oscara w kategorii najlepszego dokumentu.

Zaczął się marzec, a więc wszystkie pingwiny wyruszają w daleką podróż, aby odnaleźć swojego idealnego partnera, z którym założą rodzinę. Ten piękny rytuał ciągnie się dniami, miesiącami… zwierzęta przemierzają tysiące kilometrów, aby znaleźć tą jedyną, narażając się na najgorsze, czyli na głód i ataki innych zwierząt. Film zaczyna się od wyskoku królewskich pingwinów i od razu scena ta wprowadza nas w bajeczny klimat filmu. Gdy spojrzy się na pingwiny w ujęciach reżysera, od razu znajdujemy w nich przyjacielską duszę. Jeśli do tego dodamy jeszcze podniosłą muzykę Emilie Simon, powstaje poważny i piękny dokument o trudach zwierząt w poszukiwaniu wybranki. Doskonałe ujęcie mroźnej Antarktydy i wspaniała narracja Marka Konrada przysporzy nam wielu niezapomnianych chwil. Nie da się ukryć, że zawiera dużo przenośni do życia ludzkiego, a także chęci ukazania tego właśnie rytuału, o którym mało kto w ogóle słyszał. Praca, jaką ekipa włożyła w całą produkcję jest godna podziwu, gdyż filmowcy mieszkali na biegunie kilkanaście miesięcy i śledzili całą wędrówkę, czego efekty możemy zobaczyć na ekranie.„Marszu pingwinów” jest to idealne połączenie edukacji z rozrywką. Dzięki temu filmowi możemy poszerzyć swoją wiedzę na temat tego gatunku, poznać wiele cech pingwinów, a także inaczej spojrzeć na świat, a przy tym możemy się dobrze bawić m.in. w scenach, gdy do akcji wkracza młode pokolenie. Jest to film dokumentalny. Wiele osób uważa, że to samo może nam zaserwować Animal Planet lub inne programy przyrodnicze, jednak mogę zapewnić, że są w błędzie. Ten film jest bardzo profesjonalny. Piękne zdjęcia, nastrojowa muzyka, edukacja i rozrywka – czy potrzeba czegoś więcej? Chyba nie…

Napisz odpowiedź!

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*