O czym szumi las Online

O czym szumi las, Dubbing PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-09-22

O czym szumi las, Dubbing PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

O czym szumi las Online

O czym szumi las Online

O czym szumi las Online

Myszy mieszkające w lesie Huckybucky postanawiają wprowadzić ustawę o zaprzestaniu zjadania się nawzajem. Mają tylko jeden problem – muszą przekonać do nowej idei mięsożerców.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

O czym szumi las Online

O czym szumi las Online

O czym szumi las Online

O czym szumi las Online

Las Huckybucky to przyjemne miejsce do życia dla wszystkich zwierząt. Wśród nich jest całkiem spora grupa myszy, którym wtórują Mikołaj Myszowspinacz i Morten Myszodrewniak. W lesie obowiązuje jednak brutalne prawo natury i mniejsze zwierzęta muszą chronić się przed znacznie większymi drapieżnikami. Szczególnie niebezpieczny jest lis Marvin, który uwielbia polować na – zdawałoby się – bezbronne myszki. Kiedy lis próbuje zjeść babcię Mortena Myszodrewniaka, przyjaciele postanawiają działać. Chcą wprowadzić ustawę o życiu wszystkich zwierząt w zgodzie i zaprzestaniu zjadania się nawzajem. Podejmują się prawdziwego wyzwania przekonania wszystkich drapieżników do nowej idei.

Niełatwo być leśniczym, szczególnie, gdy trafia się na teren leśnictwa Dolina Bagiennej Trawy. Panujący weń mikroklimat służy bowiem gatunkom chronionym, co w dobie powszechnej mody na ekologię jest zjawiskiem ze wszech miar pozytywnym. Choć w codziennej pracy zapewne nie jest to sytuacja komfortowa, szczególnie, gdy roboty huk, a człek musi uważać na każdą roślinkę i stworzenie. No właśnie, świeżo mianowany leśniczy Piątek z tym ostatnim może mieć szczególne utrapienie, jego leśnictwo (odziedziczone po emerytowanym Kołbieli) zamieszkują bowiem nie tylko znane (choć w dalszym ciągu rzadkie) gatunki chronione – ot, jak choćby bocian czarny (Gerwazy) czy niedźwiedź brunatny (brutalny Leon) – ale także takie, no, nieco bardziej nietypowe. Bo czy każdy pracownik Lasów Państwowych ma na swoim terenie do czynienia z wilkołakiem (bynajmniej niezbyt żądnym krwi), strzygą (nieco złośliwą), skrzatami, a nawet Babą Jagą (obeznaną w cyfrowej technologii)? A może w codziennej pracy, zamiast gajowego, pomaga mu jąkający się niedźwiedź? Taką to menażerię ma pod swą pieczą leśniczy Piątek. Na dodatek jego poprzednik zlecił mu dwa ważne zadania – pozbycie się kłusownika Kindziuka i odnalezienie sześcioptaka. I jak tu podołać takim zadaniom, nie zaniedbując obowiązków służbowych? A niech to szeliniak sosnowiec…

Paweł Wakuła, absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej, od lat związany z „Angorą” (oraz „Angorką”) popełnił książkę skierowaną do pokolenia nieco młodszego, która powinna stać się pozycją obowiązkową nie tylko dla dzieciaków, ale również ich rodziców. Pokuszę się wręcz o stwierdzenie, że lektura ta mogłaby stać się jedną z pozycji obowiązkowych w nauczaniu szkolnym – z pożytkiem dla rozwoju młodych ludzi i rynku czytelniczego w kraju (wybacz Janku Muzykancie). Szczególnie, gdy w wersji audio czyta ją Jarosław Boberek, niezapomniany Król Julian z Madagaskaru, aktor i doskonały (wręcz genialny) „podkładacz głosu” we wszelkich animacjach i audiobookach. A dlaczego jest to tytuł, który powinien zagościć u każdego mieszkańca naszego pięknego kraju (a przynajmniej u tego, który dzieci posiada)? Ano dlatego, że sama opowieść Pawła Wakuły jest niesłychanie ciekawa i wciągająca, bohaterowie wyraziści, a humor wręcz tryska z głośników (i kart książki). A humoru i wiedzy w codziennym życiu nigdy za wiele. Jest to też lektura, która niesie ze sobą ładunek niezwykle pozytywnych emocji i ważnych informacji, dotyczących zachowywania się w lesie, na łonie przyrody. Jednocześnie próżno tu szukać moralizującego zadęcia, jakie cechuje wiele książek dla dzieci.

Jak wspomniałem, nie jest to pozycja skierowana tylko do dzieciaków. O czym szumi las to książka, która przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi opowieści wesołych o lekko fantazyjnym zabarwieniu, gdzie fikcja wymieszana jest w równych proporcjach z prawdą, a całość „uczy, bawiąc lub bawi, ucząc”. Na dodatek słuchowisko – przygotowane i objęte merytoryczną opieką przez Lasy Państwowe oraz dzięki zaangażowaniu Jarosława Boberka (Helmut i Baba Jaga rządzą!) – jest źródłem niesłychanej frajdy dla wszystkich słuchaczy, niezależnie od wieku, sprawiając, że chce się doń wracać i wracać i wracać. Naprawdę, warto dać mu szansę, gdyż nawet dorosły słuchacz znajdzie tu wiele smaczków i nawiązań, które dzieciaki niekoniecznie zrozumieją.

Z góry uprzedzam – mimo wielu informacji o współczesnym leśnictwie, konkretnych i pomocnych w codziennych (lub weekendowych) wędrówkach po lasach, obraz pracy leśniczego jest nieco „sielankowy”. Ale takie są prawa opowieści i fantazja autora (któremu gratuluję wiedzy). Reasumując – O czym szumi las w wersji audio (książka wydana przez Wydawnictwo Literatura, audiobook wydany przez Lasy Państwowe) to taki must have każdego miłośnika bajek, przyrody, humoru i Jarosława Boberka. U mnie – niech to wiewiórka świśnie! – zagościł na wszelkich możliwych urządzeniach.

Napisz odpowiedź!

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*