Renegaci Online

Renegaci, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-09-24

Renegaci, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

Renegaci Online

Renegaci Online

Renegaci Online

Siły specjalne amerykańskiej marynarki odkrywają skarb znajdujący się na dnie bośniackiego jeziora.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

Renegaci Online

Renegaci Online

Renegaci Online

Renegaci Online

Renegaci Online

Zespół pięciu członków Navy Seals – amerykańskich komandosów od misji specjalnych – otrzymuje nowe, skrajnie niebezpieczne zlecenie. Muszą przedostać się do ogarniętej wojną Europy i odnaleźć ukryte na dnie jeziora złoto, warte 300 milionów dolarów. Na trop amerykańskich żołnierzy wpadają lokalni najemnicy. Zaczyna się wyścig z czasem. Elitarny oddział ma tylko 10 godzin, aby wykonać swoją misję…

Bohaterem powieści „Nocarz” był nocarz, zaś bohaterem powieści „Renegat” jest.. renegat. To ta sama osoba, młody, acz zdolny wampir Vesper, który zmienił stronę konfliktu, za którą się opowiadał, i próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji.

Były nocarz nie jest jednak zdrajcą, lecz postacią uwikłaną w wielkie machinacje miłości, polityki, przeznaczenia, etyki i teorii gier. Nocarze, jak wiadomo, nienawidzą renegatów i mają wzajemność z ich strony; dlatego można sobie wyobrazić, jak trudną ma Vesper do odegrania rolę. Z jednej bowiem strony chce dochować wierności swemu poprzedniemu stronnictwu, w którego rzekomą zdradę został wplątany, z drugiej zaś, poznając coraz lepiej renegatów, zaczyna zdawać sobie sprawę, że część racji stoi również po ich stronie.
Trudne dylematy moralne w wydaniu wampirycznym; względność prawdy; przykry fakt istnienia szarości, prócz znanych wszystkim bieli i czerni; znikąd pomocy ni rady; dawni przyjaciele mogą okazać się wrogami, dawni wrogowie zaś… Wszystko to bardzo trudne i skomplikowane.

Powieść „Renegat” czyta się dobrze. Jest dość sprawnie napisana, nie pozwala się nudzić. Akcja rozgrywa się w teatrum współczesnej Warszawy, gdzie wampiry pokazują swe moce, starając się jednocześnie pozostać niezauważonymi. Współczesna technika współpracująca z Magią i Mieczem. Są więc strzelaniny, pościgi, przemyślne plany taktyczne. Prócz wampirów, w sprawę uwikłani są również ludzie, dość słabi, ale jednak groźni w swej liczbie. Żeby Vesper mógł choć trochę etycznie się odnaleźć, znaczenia nabiera trzecia ze stron konfliktu, tak zwani watykańscy. Są to właśnie ludzie, wrogowie zarówno nocarzy, jak i renegatów. A wiadomo, że nic tak nie jednoczy, jak wspólny przeciwnik. Vesper ma więc za zadanie walczyć z nimi i oddycha przy tym z ulgą, jednak czy na długo?

Na całe szczęście nie widać w tym wszystkim specjalnych odniesień do współczesnej sytuacji naszego kraju ani, zdarzających się w niektórych powieściach, rozważań politycznych. Są za to częste odwołania do muzyki, zwłaszcza rocka lat osiemdziesiątych, co niektórym przywołać może miłe wspomnienia.

Może trochę za mało w tej powieści rzeczywistych, wartkich wydarzeń, jakich spodziewać się można po dziele sensacyjnym, a za dużo rozważań i rozterek bohatera. Trzeba przyznać, że trzymanie napięcia podczas komponowania brawurowych i zaskakujących akcji idzie autorce lepiej niż prowadzenie dyskursu na gruncie filozofii. W „Nocarzu” było tego drugiego zdecydowanie mniej, co może świadczyć o tym, iż pomysłów na sprawne rzemiosło sensacyjne było więcej. Szkoda, choć z drugiej strony, jeśli komuś podobała się pierwsza powieść, i drugą przeczyta z zainteresowaniem, o to może być taka osoba spokojna.

Pozostaje też mieć nadzieję, że w kolejnej części nasz bohater nie przystanie do trzeciej frakcji, watykańskich, ponieważ, jak mówi poeta: „na takiej monotonii nie można zbudować dramatu”.

Napisz odpowiedź!

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*