Jestem Rosa Online

Jestem Rosa, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-10-17

Jestem Rosa, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

Jestem Rosa Online

Jestem Rosa Online

Jestem Rosa Online

Rosa jest trzydziestoparolatką. Jej rodzice się rozwiedli. Mieszka z własną rodziną w centrum Sao Paulo. Częste wyjazdy jej męża nie są specjalnie lukratywne, więc sama musi utrzymywać siebie i dwie córki. Zamiast skupić się na pisaniu sztuk, co jest jej powołaniem, zarabia na życie tworząc hasła reklamowe. Rosa ma na głowie seksualne problemy w swoim związku, kłopoty z różnorakimi zleceniami, a także obowiązek zajmowania się chorowitym ojcem, o artystycznej osobowości domagającej się ciągle uwagi. Gdy jej matka pewnego dnia ujawnia przed nią pewną informację, Rosa postanawia zerwać z codziennymi obowiązkami. Dzięki temu odkrywa, że życie ma dla niej jeszcze wiele niespodzianek.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

Jestem Rosa Online

Jestem Rosa Online

Bohaterką filmu jest trzydziestoparoletnia Rosa, która od zawsze robi tylko to, czego oczekują od niej inni. Pewnego dnia kobieta dowiaduje się od matki, że mężczyzna, którego przez całe życie uważała za ojca, wcale nie jest jej biologicznym ojcem.

Uporządkowany dotąd świat Rosy wywraca się do góry nogami. Bohaterka rozpoczyna wewnętrzną wędrówkę celem odkrycia własnej tożsamości. Czy przy okazji odnajdzie także w sobie silną, niezależną kobietę?

Filipiny oczami Brillante Mendozy to jedno z ostatnich miejsc na ziemi, gdzie chcielibyście się znaleźć. Gdy patrzę na obraz Manili wyłaniający się z filmu „Mama Rosa”, to wiem jedno – stolica Filipin to w głównej mierze miejsce zapomniane przez Boga, gdzie dosłownie walczy się o przetrwanie, a wolność i życie ludzkie da się przeliczyć na pieniądze. Brud, smród, ubóstwo i korupcja.

Rosę (Jaclyn Jose) poznajemy w momencie, gdy robi duże zakupy w supermarkecie. Najpierw wykłóca się o drobne, których z braku bilonu nie chce jej wydać kasjerka, a następnie w asyście syna dźwiga ciężkie siatki. Wiadomo, hajs się musi zgadzać, tym bardziej, że Rosa sama prowadzi mały sklepik i manko nie jest pożądane. Szybko się okazuje, że Rosa – poza asortymentem widocznym na półkach – handluje także towarem spod lady, a mianowicie lodem, czyli narkotykami. Trzyma je w małym pudełeczku, wraz z pieniędzmi i listą dilerów oraz klientów, co się na niej zemści, gdy pewnego deszczowego wieczoru – wraz z drzwiami – do jej domu wejdzie policja. Układ będzie prosty: chcesz żyć, to musisz dać żyć innym, więc wykupne niskie nie będzie.
Mendoza snuje swoją opowieść niemal w dokumentalnym tonie; kamera trzyma się blisko bohaterów, jest roztrzęsiona, część ujęć jest niewyraźna, celowo źle wykadrowana, abyśmy jeszcze bardziej pogrążali się w atmosferze niepokoju. W wizji reżysera Manilą rządzi strach, to rzeczywistość wypruta z jakiejkolwiek nadziei – bohaterowie wiedzą, że nic lepszego w życiu już ich nie spotka, są pogodzeni z losem i chcą jedynie żyć.

To ponura wizja współczesnego świata, który odarto z dobra oraz uczciwości. Prawie każdy w „Mama Rosa” ma coś na swoim sumieniu, jak policjanci, którzy za wszelką cenę muszą dostać łapówkę i zrobią wiele, by swój cel osiągnąć. Zwierzchnicy dobrze wiedzą o procederze, ale są jego beneficjentami, więc takie zasady gry im odpowiadają.
W tym wszystkim przeraża obraz dzieci, które są biedne, sponiewierane oraz wyzyskiwane. Nazywane są pedziami, a w rękach dorosłych stanowią jedynie zabawki. Są ich prywatnymi służącymi, będącymi do dyspozycji na każde skinienie. Tyle, że taka rola im odpowiada, a właściwie musi odpowiadać, bo mają co jeść i dostają pieniądze, a nie leżą na chodniku i wąchają klej. Walka o przetrwanie zaczyna się już od najmłodszych lat.
Ważny jest obraz rodziny, jaki wyłania się z filmu Mendozy. Mimo wszystko mamy do czynienia z familią, która bez względu na okoliczności oraz różne niesnaski, jest wspierająca. Członkowie rodziny są gotowi zrobić oraz poświęcić dla bliskich wiele – w ich mniemaniu cel uświęca środki.

„Mama Rosa” to fascynująca i wciągająca opowieść o biedzie, rodzinie i niemożliwej do zatrzymania spirali zła. Każdy czyn niesie ze sobą konsekwencje, z którymi jednak trudno się liczyć, gdy na szali jest własna wolność. Zło goni zło, a dobro już dawno zostało wyparte. Żeby nie zostać na lodzie, trzeba handlować lodem.

Napisz odpowiedź!

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*