Szczęście sprzyja odważnym, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-10-18

Szczęście sprzyja odważnym, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

Szczęście sprzyja odważnym Online

Szczęście sprzyja odważnym Online

Szczęście sprzyja odważnym Online

Jedenastolenia Linh jest samodzielną dziewczynką. Kiedy jej matka samotnie wychowująca ją oraz jej młodszą siostrę musi nieoczekiwanie wyjechać do Wietnamu, Linh zajmuje się domem oraz rodzinną restauracją pod jej nieobecność. Musi opiekować się też siostrą. Nikt nie może się dowiedzieć, że dziewczynki są same.
Największym problemem Linh jest jednak rudowłosa Pauline, która kontroluje całą okolicę. Zaczyna szantażować siostry…

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

Szczęście sprzyja odważnym Online

Szczęście sprzyja odważnym Online

Szczęście sprzyja odważnym Online

Szczęście sprzyja odważnym Online

Szczęście sprzyja odważnym Online

Fortes Fortuna Adiuvat – Śmiałym szczęście sprzyja, to słowa wypowiedziane przez Terencjusza, który był rzymskim pisarzem epoki starożytności. Uważam, że to bardzo mądre i prawdziwe stwierdzenie. Myślę, że warto się nad nimi głęboko zastanowić. Trudno nie zgodzić się z tym, że ludzie, którzy wykazują się odwagą, lubiący ryzyko, podejmujący określoną działalność i wykazujący się aktywną postawą, osiągają więcej niż ci, którzy bezczynnie i biernie przyglądają się życiu „z boku” i zupełnie w nim nie uczestniczą.

Dowodem na słuszność tej tezy jest postawa jednego z bohaterów utworu pt. Stowarzyszenie Umarłych Poetów – Knox Overstreet. Cały czas walczył o to, by dziewczyna, którą obdarzył uczuciem, odwzajemniła je. Cały czas miał nadzieje na to, że uda mu się osiągnąć cel. Dlatego właśnie nie wahał się zaryzykować, wykazał się odwagą i konsekwencją. Dzięki temu osiągnął zamierzony efekt – zdobył serce swojej wybranki. Udało mu się wywalczyć szczęście.

Kolejnym dowodem na to, że odważnym sprzyja szczęście jest moim zdaniem bohater utworu Stefana Żeromskiego pt. Syzyfowe prace – Marcin Borowicz. Młodość Marcina przypadła na czas zaboru rosyjskiego. Trafił on do szkoły i był w niej poddawany rusyfikacji. Bohater nie chciał pozwolić na to, by jego językiem stał się rosyjski, dlatego buntował się przeciwko rusyfikacji. Przysporzyło mu to bardzo wielu poważnych kłopotów.

Mimo wszystko nie chciał on poddać się procesowi wynarodowienia. Na szczęście jednak w szkole przestano liczyć się z rozkazami zaborców i czytano literaturę polską. Dla Marcina był to bardzo ważny gest, ponieważ najważniejszą dla niego wartością była wolność ojczyzny i własnych przekonań – nie akceptował on żadnych ograniczeń. Jego postępowanie cechowało się odpowiedzialnością i odwagą. Wiedział, że za sprzeciwianie się zaborcom grożą surowe kary, ale on mimo tego nie bał się ryzykować. Dzięki temu osiągnął swoje zamierzenie – w żaden sposób nie okazał słabości i nie uległ zaborcom. Udowodnił, że jest godnym naśladowania wzorem patrioty.

Uważam, że omówione przeze mnie przykłady, potwierdziły prawdziwość tezy, że ludziom, którzy wykazują się odwagą i śmiałością sprzyja szczęście.