T2: Trainspotting (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-09-25

T2: Trainspotting (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

T2: Trainspotting Online

T2: Trainspotting Online

T2: Trainspotting Online

Druga część kultowego filmu lat dziewięćdziesiątych XX wieku, dzięki której poznamy dalsze losy Marka Rentona (Ewan McGregor). Dowiemy się, czy rzeczywiście udało mu się wyrwać na dobre z brudnego, podziemnego życia Edynburga i heroinowego nałogu, przestępczego półświatka, w którym każdy czyn motywowany jest narkotykowym głodem.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

T2: Trainspotting Online

T2: Trainspotting Online

T2: Trainspotting Online

T2: Trainspotting Online

T2: Trainspotting Online

Renton (Ewan McGregor), Francis Begbie (Robert Carlyle), Sick Boy (Jonny Lee Miller) i Spud (Ewen Bremner) ponownie na ekranie! Mamy w końcu zwiastun, który sprawił, że na kinowy seans czekam z wielkim utęsknieniem. Wprawdzie premiera za oceanem przewidywana jest na 27 stycznia 2017 roku, a data w naszym kraju wciąż nieznana, to i tak ostrze sobie kły na spotkanie ze starymi znajomymi.

Wprawdzie szanuję dorobek filmowy Danny’ego Boyle’a, to niestety jednym ze swoich ostatnich filmów, mianowicie Trance (2013) mocno mnie zawiódł. Do zekranizowanej biografii Steve’a Jobsa jeszcze nie podszedłem. Jednak kult Trainspotting to inna para kaloszy. To niezwykle ważny film i jedna z moich “dziesiątek”. Zabawny i jednocześnie brutalnie prawdziwy. Bardzo energiczny, a miejscami niezwykle przygnębiający. Ttrainspotting to życie i ludzie, którzy nie potrafią (nie chcą) zrobić kroku naprzód. To w końcu narkotyki jako chleb powszedni. Rzucanie i branie. Przyjaźnie i uciekanie od nich.

Trainspotting 2, który do kin wejdzie pod tytułem T2: Trainspotting opowiada o dalszych losach czwórki chłopaków z Edynburga. Scenariusz został oparty na powieści Porno Irvine’a Welsha a całość dotyczyć będzie wchodzeniu bohaterów w filmowy przemysł dla dorosłych. Czekam.

Trainspotting – dramat produkcji brytyjskiej, w reżyserii Danny’ego Boyle’a z 1996 roku. Film powstał na podstawie autobiograficznej książki Irvine’a Welsha, opisującej światek edynburskich narkomanów. Trwa 93 minuty. Film był zwycięzcą plebiscytu publiczności 12. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Trainspotting okazał się wielkim sukcesem finansowym, zarabiając 48 milionów funtów przy budżecie 1.5 miliona funtów. Ma szybkie tempo, a przy tym zawiera sceny wizji narkomana, który odstawił heroinę.

Późne lata 80., biedna dzielnica Edynburga. Mark Renton należy do grupy narkomanów zażywających głównie heroinę. Handel narkotykami, bójki, kradzieże, napady, AIDS, śmierć noworodka zaniedbanego przez matkę to ich rzeczywistość, choć Renton tak naprawdę mieszka jeszcze z rodzicami. Ma on zamiar skończyć z nałogiem i rozpocząć uczciwe życie szanowanego obywatela. Koledzy, w tym psychopatyczny Begbie, podążają za nim jednak nawet do Londynu, gdzie został agentem wynajmu nieruchomości.

Tytułu nie da się zrozumieć, oglądając film. Chodzi o pewną scenę istniejącą tylko w książce Welsha, gdzie Begbie i Renton spotykają starego pijaka, który okazuje się ojcem Begbiego. Nie utrzymują ze sobą kontaktów. Dzieje się to na nieużywanej stacji kolejowej, którą oni traktują jako WC. Starzec pyta ich, czy spisują numery lokomotyw (na tym polega hobby zwane „trainspotting”). Według reżysera Boyle’a, w latach 80. określenie „trainspotting” oznaczało wszelkie trywialne męskie obsesje, w tym branie narkotyków.