The Square Online

The Square, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-09-22

The Square, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

The Square Online

The Square Online

The Square Online

Christian (Claes Bang) ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka (Elisabeth Moss) może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji „The Square”, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunek okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

The Square Online

The Square Online

The Square Online

The Square Online

The Square Online

Nagrodzony Złotą Palmą „The Square” Rubena Östlunda to opowieść o ekscentrycznym dyrektorze muzeum sztuki nowoczesnej, który postanawia stworzyć nową artystyczną instalację. „Bohater Östlunda nie jest przedmiotem łatwej satyry. Doskonale zdaje sobie sprawę z pozorności artystycznego działania. Dokonuje więc drugiego przekroczenia. Samo życie staje się jego performance’em, wyjściem do ludzi, nawiązaniem kontaktu, złamaniem reguł” – pisał o tym filmie Tadeusz Sobolewski, uznając jednocześnie, że to jeden z najlepszych filmów festiwalu.

Grand Prix zdobył „Rytm Serca” Roberta Campillo. To „film nabuzowany społecznymi emocjami, będący zarazem delikatną historią miłosną. W rankingu krytyków francuskich zbierał najwyższe oceny” – pisał o „Rytmie” Tadeusz Sobolewski. Reżyser „w paradokumentalny sposób umieszcza widza w środku akcji ‚act up’, czyli ‚rozróby’ – akcji społecznej gejów i lesbijek przypominającej działania sytuacjonistów, a trochę happeningi Pomarańczowej Alternatywy”. Ze sceny Campillo oddał hołd uczestnikom „act up”. A przewodniczący jury Pedro Almodovar powiedział: – Nie mógłbym bardziej uwielbiać tego filmu.

Rosyjski film „Niemiłość” w reżyserii Andrieja Zwiagincewa został wyróżniony nagrodą Jury. To opowieść o małżeństwie, które postanawia się rozwieść. Po jednej z ich kłótni z domu znika 12-letni syn pary. „Chłopiec ucieka z domu wypełnionego nienawiścią rozwodzących się rodziców. Wyczuwa, że to on właśnie jest główną przeszkodą uniemożliwiającą im szczęście, pojmuje, że jest dzieckiem niechcianym” – czytamy w recenzji Tadeusza Sobolewskiego. Film nie tylko przedstawia historię rozpadającego się związku, jest też portretem współczesnej Rosji.

Nagrodę specjalną jubileuszowej edycji festiwalu przyznano Nicole Kidman. Aktorki nie było na gali, statuetkę odebrał w jej imieniu aktor Will Smith. Nagrody za najlepszą reżyserię osobiście nie odebrała tez Sophia Coppola (za „The Beguiled”). „Być może w przyszłym roku wszystkie nagrody będą odbierane przez Skype” – kpił na Twitterze dziennikarz „Le Monde” Thomas Sotinel.

Komentatorzy zwracają uwagę, że zwycięstwo Rubena Östlunda oznacza, że jury w Cannes znów nie zdecydowało się nagrodzić reżyserki. W 70-letniej historii festiwalu tylko jedna kobieta została nagrodzona Złotą Palmą – Jane Campion za „Fortepian” w 1993 roku.

– To było 24 lata temu! A przede mną nie nagrodzono żadnej reżyserki. To jest jakieś szaleństwo – mówiła Campion w wywiadach udzielonych w czasie tegorocznego festiwalu.

Napisz odpowiedź!

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*