Wiplala, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-10-17

Wiplala, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

Wiplala Online

Wiplala Online

Wiplala Online

W kuchni rodziny Blomów niespodziewanie pojawia się Wiplala, który wyglądem przypomina 10-centymetrowego człowieka. Mały Johannes znajduje go i zaprzyjaźnia się z nim. Wkrótce o nowym lokatorze dowiadują się także siostra chłopca Nella Della i ojciec dzieci. Wiplala ma magiczne zdolności, ale nie jest najlepszy w ich kontrolowaniu, dlatego przypadkowo zmniejsza całą rodzinę do swojego rozmiaru i nie potrafi tego odwrócić. Rozpoczyna się ekscytująca przygoda małych ludzi w wielkim świecie.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

Wiplala Online

Wiplala Online

Wiplala Online

Wiplala Online

W dniach 1-6 grudnia w Centrum Spotkania Kultur (Plac Teatralny 1) odbędzie się pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego dla Najmłodszych „W chmurach”. Mali widzowie będą mieli okazję zobaczyć kilkadziesiąt pełnometrażowych pozycji z całego świata.

Gośćmi festiwalu będą Thale Persen („Magiczne Święta”) i Mariusz Palej („Za niebieskimi drzwiami”). Thale Persen studiowała reżyserię filmową na uniwersytecie w Volda oraz w Lillehammer w Norwegii. Przez dziesięć lat pracowała jako reżyser dla stacji telewizyjnych. Spotkanie z Persen odbędzie się po projekcji filmu „Magiczne Święta” w niedzielę, 4 grudnia o godz. 17. Również w niedzielę o godz. 15 młodzi widzowie będą mogli spotkać się z Mariuszem Palejem, absolwentem Studium Fotografii w Warszawie i Bratysławie, Wydziału Operatorskiego w Szkole Filmowej w łodzi (PWSFTViT), operatorem filmowym, telewizyjnym, realizatorem wizji i światła.

Festiwal „W chmurach” to również warsztaty: dziennikarskie (3 grudnia, godz. 9), tworzenia filmowej gry planszowej (4 grudnia, godz. 9), plastyczne (1 i 5 grudnia, godz. 10) oraz tworzenia filmowej gry terenowej (3 grudnia, godz. 15). Na uczestników warsztatów czekają nagrody niespodzianki.

Projekcje filmowe będą podzielone na cztery kategorie: Bajkowa kraina, Historie rodzinne, Wolny duch i Mikołajki. Widzowie będą mogli głosować na najciekawszy film, który uhonorowany zostanie Nagrodą Publiczności. Podczas festiwalu będą miały miejsce także koncerty, konkursy i wiele innych atrakcji.

Filmy przeznaczone są dla widzów w wieku od 3 do 18 lat (pierwszeństwo mają najmłodsi). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, jednak organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację wejściówek.