Wszystko albo nic, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk!

Data publikacji: 2017-10-18

Wszystko albo nic, Lektor PL (2017) film do obejrzenia lub ściągnięcia na dysk! Świetny film w szczególności na wieczór! Naprawdę wart obejrzenia! Nie pożałujesz, gdy go oglądniesz!

Wszystko albo nic Online

Wszystko albo nic Online

Wszystko albo nic Online

Linda i Vanda przyjaźnią się od lat i wspólnie prowadzą małą księgarnię. Linda jest odpowiedzialna i praktyczna, po rozwodzie samotnie wychowuje córkę. Vanda to szalona, wesoła i spontaniczna piękność, która ciągle przyciąga niewłaściwych mężczyzn. Choć różni je prawie wszystko obydwie marzą o romantycznej miłości. Kiedy w ich życiu pojawią się oni – przebojowy deweloper James i profesor Aldar – wszystko potoczy się zupełnie inaczej niż można byłoby przypuszczać.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NA:

Wszystko albo nic Online

Wszystko albo nic Online

Wszystko albo nic Online

Wszystko albo nic Online

Wszystko albo nic Online

Phil i Penny to małżeństwo z długim stażem, które jest ze sobą właściwie już tylko z przyzwyczajenia. Prowadzą monotonne życie. On pracuje jako taksówkarz, natomiast ona jest kasjerką w supermarkecie. Mają córkę Rachel, która pracuje w domu starców oraz bezrobotnego syna Rory’ego, który ciągle wywołuje awantury. Jednak niespodziewana tragedia, która spotyka rodzinę, pozwala odkryć Philowi i Penny prawdziwą miłość.

„Wszystko albo nic” to jeden z najpiękniejszych filmów w dorobku Mike’a Leigh. Trybun brytyjskiej klasy pracującej pozostaje w obszarze swojego ulubionego kina społecznego, ale tym razem nasyca film wyjątkowymi emocjami. „Wszystko albo nic”, opowieść o zwykłych ludziach i ich codziennych troskach, to niezrównana oda do międzyludzkiej solidarności, bliskości i miłości, którą można odzyskać, nawet jeżeli wydaje się od dawna stracona.

Akcja toczy się na posępnym angielskim blokowisku zaludnionym przez ubogich przedstawicieli klasy pracującej. Mike Leigh przedstawia jeden weekend z życia trzech przeciętnych rodzin. Jest wśród nich samotna matka mieszkająca z ciężarną córką, a także alkoholiczka, która nie zauważa, że jej rodzina właśnie się rozpada. Najwięcej uwagi Mike Leigh poświęca Philowi i Penny. On jest taksówkarzem, skłonnym do filozofowania i marzycielstwa. Ona pracuje jako kasjerka w supermarkecie. Miłość i pasja dawno zniknęły z ich małżeństwa; Phil i Penny są ze sobą siłą rozpędu. Ich dzieci również nie rokują wielkich nadziei na lepszą przyszłość. Córka dorabia sprzątaniem, syn Rory jest bezrobotny, a najlepiej wychodzi mu wszczynanie awantur. Na tę pozbawioną radości i poczucia wzajemnych więzi rodzinę spada tragedia. Nieoczekiwane nieszczęście wyzwala w nich pokłady współczucia i miłości.

Pierwszy krok w świat „Wszystko albo nic” prowadzi widza w wyjątkowo przygnębiające rejony rzeczywistości. Podglądamy codzienność ludzi, których egzystencję wypełnia wiązanie końca z końcem, marnie płatna praca, jedzenie, spanie, telewizja. Życie przepływa obok i nikt nie spodziewa się po nim niczego dobrego – albo chociażby innego. A jednak celem Mike’a Leigh nie jest wpędzanie widza w depresję, ani wywoływanie społecznych wyrzutów sumienia. Reżyser MIKE LEIGH serwuje solidną dawkę brytyjskiego realizmu. To nie jest hollywoodzkie kino, więc nie należy oczekiwać łatwych, cudownych rozwiązań. Impuls do emocjonalnego odrodzenia bohaterów będzie paradoksalny, objawi się w postaci nieszczęścia.

Na uwagę zasługuje poziom, na którym „Wszystko albo nic” zostało zagrane: film był w dużym stopniu improwizowany, aktorstwo jest tak naturalne, że ulegamy złudzeniu podglądania autentycznych ludzi, zaś Timothy Spall osiąga absolutną doskonałość. To, co może dziwić, to pominięcie obrazu Leigh przy rozdawaniu najważniejszych filmowych nagród. „Wszystko albo nic” było jednym z faworytów w Cannes i fakt, że Leigh nie otrzymał wyróżnienia, można tłumaczyć chyba tylko tym, że w poprzedniej dekadzie brytyjski reżyser dwukrotnie wyjeżdżał z tego festiwalu ze Złotą Palmą.